Kaya İple Erişim Eğitimleri
EĞİTİM

Kaya İple Erişim Eğitimleri

Eğitim Süresi 5+1 Gün (1 gün uygulama değerlendirmesi)
Katılımcı Sayısı En fazla 8 kişi
Eğitim Talep Türü Kapalı grup + genel katılıma açık gruplar
Hedef Katılımcı İple erişim teknisyenliğine yeni başlayanlar, seviye yükseltmek isteyenler. İp üzerinde yüksekte çalışma, bakım, onarım, montaj, de montaj yapan veya denetleyen tüm çalışanlar.
Eğitim Dili Türkçe / İngilizce
Eğitim Hedefleri Toplu koruma sistemleri ile mobil araçların erişemediği noktalara güvenli ulaşım ve işin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi.
Eğitmen Nitelikleri Kaya Training Eğitim Uzmanları
Eğitim İçeriği İple Erişim 1. Seviye Eğitimi (Temel)
Bu programın amacı yüksekte çalışma işini yapan ya da yüksekte çalışma işinden etkilenen kişilere temel bilgi sağlamaktır.
Bu kapsamda bu eğitim sonunda katılımcının, yüksekte çalışma ile ilgili işten ya da ekipmandan kaynaklı olası tehlikeleri görebilmesi, güvenli ve güvensiz durumları tanıyabilmesi, kullandığı ekipmanın kullanımı gerekiyorsa bakımı kontrolü ve depolanması hakkında bilgi sahibi olması, acil durum prosedürlerini ve bu prosedürdeki rolünü bilmesi, saptadığı herhangi bir kusur, tehlike ya da güvensiz durumu raporlayabilmesi, hak ve sorumluluklarını bilmesi hedeflenmektedir.
İple Erişim 2. Seviye Eğitimi (Gelişmiş)
Bu programla, çalışanın, yüksekte çalışma ile ilgili işten ya da ekipmandan kaynaklı olası tehlikeleri saptayabilmesi, bu tehlikeleri rapor edebilmesi, güvenli ve güvensiz durumları tanıyabilmesi, saptadığı herhangi bir kusur, tehlike ya da güvensiz durumu raporlayabilmesi, kullandığı ekipmanın kullanımı, bakımı, kontrolü ve depolanması ile ilgili prosedürleri uygulayabilmesi, acil durum prosedürlerini ve bu prosedürdeki rolünü bilmesi, yasal mevzuata aşina olması, hak ve sorumluluklarını bilmesi, bağlı bulunduğu üstünün talimatları doğrultusunda kurtarmaları üstlenebilmesi, iple erişim yöntemlerine aşina olması hedeflenmektedir.
Bu programda Yüksekte Çalışma 1. Seviye Eğitimi (Temel) daha ayrıntılı olarak ele alınmakta ve ek konular işlenmektedir.
Katılımcıların Temel Eğitim (1. Seviye Eğitimi) sertifikasına sahip olmaları ve 12 ay ya da 1000 saat çalışma zorunluğunu yerine getirmeleri gerekmektedir.
İple Erişim 3. Seviye Eğitimi (Uzmanlık)
Bu eğitimin amacı herhangi bir çalışma alanında gerçekleştirilen yüksekte çalışma işinin yönetimini üstlenme becerisini kazanmaktır.
Bu kapsamda katılımcının yüksekte çalışma ile ilgili işten (ya da ekipmandan) kaynaklı olası tehlikeleri saptayabilmesi, bu tehlikeleri rapor edebilmesi, gerekli önlemleri alabilmesi, risk değerlendirmesi yapabilmesi, kullanılan ekipmanlarla ilgili kullanım, bakım, kontrol ve depolama prosedürlerini oluşturabilmesi, acil durum prosedürlerini hazırlayabilmesi ve yönetebilmesi, yasal mevzuata hakim olması, bir kurtarmayı yönetebilmesi, iple erişim yöntemlerine hakim olması, yüksekte çalışma ile ilgili güvenli metotları hazırlayabilmesi, gerekli dokümantasyonu oluşturabilmesi hedeflenmektedir.
Bu programda Yüksekte Çalışma 2. Seviye Eğitimi (Gelişmiş) daha ayrıntılı olarak ele alınmakta ve ek konular işlenmektedir.
Katılımcıların Gelişmiş Eğitim (2. Seviye Eğitimi) sertifikasına sahip olmaları ve 12 ay ya da 1000 saat çalışma zorunluğunu yerine getirmeleri gerekmektedir.
Eğitim Yöntemi Teorik + saha uygulamaları
Değerlendirme Teorik + uygulama sınavı

 

KAYIT Kesin Kayıt için ücretin kurs başlama tarihinden en az 2 hafta öncesinde yatırılması gereklidir. İşbu "KAYIT FORMU" ve kurs bedelinin tamamının her ikisi de elimize ulaştığında kesin kayıt yapılacaktır. ERTELEME Yeterli kayıt sağlanamadığı takdirde "KAYA TRAINING", eğitimi bir sonraki tarihe erteleme veya iptal etme hakkına sahiptir. Rezervasyon ve kayıt yaptıranlar bu formdaki şartları kabul etmiş sayılır.

consulting

 

Chania

SİZİ ARAYALIM


  • Lütfen bu alanı doldurun.

 


Chania

EĞİTİM TAKVİMİ  • Eğitimlerimiz ile ilgili bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Chania

VİDEOLAR - GALERİTop